Przykładowy jadłospis na diecie kapuścianej

image

Dieta Kapuściana ma to do siebie, że jadłospis układany na cały tydzień właśnie pod tę dietę jest prosty to ułożenia, a jednocześnie straszliwie monotonny. Do wad tej diety zaliczamy właśnie monotonność ponieważ podczas jej tygodniowego trwania nie jemy praktycznie nic innego jak zupę kapuścianą (przepis znajduje się w zakładce „przepisy”).
W diecie tej plusem jest to, że możemy jeść zupę kapuścianą w niezliczonych ilościach, po prostu jeżeli zgłodniejemy możemy śmiało sięgać do lodówki po zupę. Do tego dochodzi kilka innych produktów jakie możemy spożywać w ciągu tygodnia i jadłospis dla diety gotowy. Poniżej znajduje się przykładowy jadłospis wymieniający co możemy spożywać w ciągu dnia bez konkretnego podziału na śniadanie obiad i kolację, ze względu na to, że zupę kapuścianą możemy spożywać w dowolnie wybranym momencie w dowolnych ilościach.

Poniedziałek:
Możemy spożywać przede wszystkim zupę kapuścianą dodając do swojego menu również takie owoce jak jabłka, pomarańcze czy też arbuzy. W naszym menu znaleźć się może również zielona herbata (oczywiście bez cukru) do tego minimum litr wody niegazowanej.
Wtorek:
Wtorkowe menu powinno również zawierać niezliczone ilości zupy kapuścianej, a owoce z pierwszego dnia możemy zamienić na dwa ziemniaki upieczone w mundurkach. Zieloną herbatę warto zastąpić większą ilością niegazowanej wody mineralnej (minimum dwa litry).
Środa:
We środę rzecz jasna spożywamy zupę kapuścianą, która już powoli zaczyna się nudzić, do tego możemy dorzucić zielone warzywa, takie jak brukselka, ogórek, a dodatkowo marchewkę i brokuły. Nie zapominajmy również o tym, że w naszym menu mogą znaleźć się owoce, standardowo proponujemy jabłka i arbuzy. Nieodzownym elementem naszego menu powinny stać się minimum dwa litry niegazowanej wody.
Czwartek:
Czwarty dzień diety i czwarty już raz wymienić trzeba naszą ukochaną zupę kapuścianą. Po upływie trzech dni możemy zacząć spożywać takie owoce jak banany. Standardem są dwa litry niegazowanej wody oraz zielona herbata do tego. Przed snem proponujemy szklankę odtłuszczonego mleka.
Piątek:
Dobra wiadomość dla znudzonych zupą kapuścianą, w tym dniu nasze menu możemy urozmaicić o pierś z kurczaka lub wołowinę lub rybę bez tłuszczu, maksymalnie w ciągu dnia możemy spożyć do pół kilograma jednego z wyżej wymienionych produktów. Nie zapominajmy jednak o zupie kapuścianej, dwóch litrach wody i różnych warzywach dla urozmaicenia.

Sobota:
W sobotę możemy spożywać nieograniczone ilości zielonych warzyw oraz zupy kapuścianej. Dodatkowo możemy pozwolić sobie na odrobinę wołowiny, indyka bądź też kurczaka, przyrządzonego bez odrobiny tłuszczu. Do tego dwa litry wody niegazowanej, mineralnej i kawy bądź zielonej herbaty.
Niedziela:
W ostatnim dniu diety kapuścianej nie możemy zapomnieć o znienawidzonej już zapewne zupie kapuścianej oraz dwóch litrach niegazowanej wody. Do tego warzywa oraz niesłodzony sok owocowy, ponieważ nadal wyrzekamy się cukru.

Zobacz również:
Dieta kapuściana - najważniejsze informacje
Przepisy diety kapuścianej
Efekty diet kapuścianej
Wady i zalety diety kapuścianej

Galeria

pix pix pix pix pix pix

Facebook

Kontakt

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące diety, to napisz do nas.

admin@dietakapusciana.com

Postaramy się odpowiedzieć
na każde pytanie.